BILDALBUM, 2 vol, Kina, 1800-talets slut.

Med text och akvareller. Pappersband i sk leporellobindning.

Slitage, fläckar, ej genomgångna.

Proveniens

Bukowskis Julauktion 1988, nr 464, katalognr 1094.

Utropspris
4 000 SEK