STOLAR, 6 st, Louis XVI-stil, 1900-tal.

Gråmålade, bronserade detaljer. Skuren dekor, kannelerade ben med hörnfleuroner. Genombruten ryggbricka med krönande rosett.

Bruksslitage, sprickor. Renoverade samt kompletterade. 2 stolar med skadade sitsar, 4 stolar med senare sitsar. Några skruvar saknas.

Utropspris
3 000 SEK