ENGELSKA PREMIÄRMINISTRAR, 13 st, bla Winston Churchill och Tony Blair, 1900-tal.

David Lloyd George, Stanley Baldwin på brevkort, Neville Chamberlain, Clement Attlee, Anthony Eden, Harold Macmillan på brevkort, Sir Alec Douglas-Home på brevkort, Harold Wilson på svartvitt foto, Edward Heath på brevkort, James Callaghan på brevkort, John Major på brevkort. Bladstorlek 12,5 x 7 - 15 x 8,5 cm. Flera med följebrev från sekreterare.
Foton av Margaret Thatcher och John Major med tryckta namnteckningar medföljer.

Någon med smärre fläck.

Proveniens

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
2 500 SEK