DAMARBETSBORD. 1800-talets slut.

Rotfanerad. Oval form. Raka ben med mässingavslut. Uppfällbar lucka med spegel på insidan. Längd 51, bredd 41, höjd 76.

Bruksslitage. Märken och repor. Torrsprickor. Fanérskador.

Utropspris
1 500 SEK