MAT- OCH KAFFE- SAMT TESERVIS, 81 delar, "Mon amie", Marianne Westman, Rörstrand.
6 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, avlångt uppläggningsfat, runt uppläggningsfat, 13 kaffekoppar med fat, 18 kaffeassietter, runt fat med gräddkanna och sockerskål med lock, tekanna, 20 tekoppar med fat, 11 teassietter.
Slitage, runt uppläggningsfat med nagg och smärre spricka.