TALLRIKAR, 5+1, porslin, Kina 1700-tal.

Oktogonal med underglasyr av flodlandskap. Diam 22. Rund med växtmotiv. Diam ca 22.

Obetydliga nagg, en tallrik ihoplimmad.

Utropspris
1 000 SEK