Nystilar

Nystilar

SLAGBORD, barockstil, 1800-tal.

Vitmålad med ställvis bronserad dekor. Två uppfällbara klaffar. Svarvade ben. Längd 48+65+65 (total längd ca 178 cm), bredd 80, höjd 76 cm.

Slitage. Senare bemålning. Bemålning med sprickor och märken.

Utropspris
4 000 SEK