Klart glas, slipad dekor av vinranka. 10 rödvinsglas, 12 vitvinsglas, 11 champagnestrutar, 6 cognacglas, 18 starkvinsglas, 4 likörglas, 10 selterglas, 2 serveringstallrikar (22-25 cm).
Bruksslitage, smuts, kantnagg.