Smycken
513797

Lapponia

(Finland, 1960 -)
Lapponia
(Finland, 1960 -)

MANSCHETTKNAPPAR OCH SLIPSNÅL, 14k guld, briljantslipade damanter, Björn Weckström, Lapponia, 1990-tal. Totalvikt ca17g.

"Crust of Ice". Diamanter tot ca0,15ct. Manschettknappar längd 1,5cm, slipsnål längd 5cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
4 500 SEK