BYRÅ och SÄNGBORD, ett par, Art deco, 1900-talets första hälft.

Björkfanér. Målad dekor i beiget. Byrå med tre lådor. Längd 105, bredd 52 och höjd 69 cm. Sängbord längd 44, bredd 35 och höjd 55 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Repor och rispor. Färgslitage. Skavda delar.

Utropspris
1 500 SEK