BORDSLAMPA, orientalisk, 1900-tal.

Bemålat trä. Dekor av landskap med figurscener, delvis i konstmaterial. Urnformad kropp på rund fotplatta. Höjd ca 60 cm.

Bruksslitage. Renoverad och kompletterad. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK