STUMPASTAKE samt LJUSPLÅT, smide och mässing, 1700/1800-tal.

Stumpastake med tre ben. Höjd 17,5 cm. Ljusplåt med handtag. Graverad ägarmärkning undertill. Diameter 15 cm.

Slitage och repor. Ljusplåt med smärre bucklor.

Utropspris
3 000 SEK