BORDSLAMPA, modell 2468, Josef Frank, Svenskt Tenn, 1934-1940.

Mässing, tre svängda ljusarmar. Höjd 48,5 cm.

Sedvanligt ytslitage, repor, möjligen lagad vid ena fästet. Ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK