Ovala, genombrutna kanter. På fyra fötter med så kallade clow-on- ball-avslut. insats i blå glasmassa. En sked medföljer, denna dock ej i silver. Längd ca 8 cm.
Bruksslitage, repor och märken. Anlupet samt smuts.