LOCKURNA samt SKÅL, porslin, Japan, omkring år 1900.

Dekor i imarifärger. Urna, höjd 36 cm. Skål, diameter 25 cm.

Bruksslitage, sprickor, lagning, fotnagg. Smärre missfärgningar och mindre färgbortfall.

Utropspris
1 500 SEK