SKÅL PÅ FOT, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal.

Heltäckande dekor av drakar mot blå fond. Skålens insida med turkos glasyr. Bottenmärkning. Diameter 19. Höjd 13 cm.

Smärre repor.

Utropspris
1 500 SEK