BESTICK, 26 delar, silver, "Suomi" -serien, 1960-70-tal. Totalvikt 741 g.
Kaffeskedar 7 st, sillgafflar 7 st, bordsgaffel, bordsknivar 2 st, matskedar 2 st, efterrättsskedar 5 st, kakspade, osthyvel. Knivblad samt osthyvelns blad av rostfritt stål.
Årsstämplar 1965, 1966, 1967, 1968, 1969, 1970, 1971.
Lindrigt bruksslitage, anlöpningar.