PARTI KONSTBÖCKER och AFFISCHER m.m., om Tamara de Lempicka, 1900-talets andra hälft.

Almanacka med motiv av Tamara de Lempicka från 1997. Häfte med sex affischer varav två ramade. Bildernas mått 30,5 x 42,5 cm. Fem böcker varav en titel på tyska, en titel på svenska och tre titlar på engelska. Bl a "Passion by design - The art and times of Tamara de Lempicka" av Baroness Kizette De Lempicka-Foxhall, 1987 och "Tamara de Lempicka: A Life of Deco and Decadence" av Laura Claridge, 1999. En tidskrift på italienska.

Bruksslitage. Ej genomgångna.

Utropspris
2 000 SEK