PARTI PORSLIN, 6 delar, Kina, 1800 och 1900-tal.

Kantondekor. Fem koppar samt fem underfat, höjd ca 6,5- 7 cm. Fat, diameter 24,5 cm. Ett underfat medföljer.

Bruksslitage. Sprickor. Tre delar med lagningar. Nagg. Ställvis glasyrbortfall.

Utropspris
1 500 SEK