LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, möjligen Hans Wicksten, Västerås 1782-1810/14.

Genombrutna kvardratiska fotplattor med kulfötter. Räfflade pelare. Lösa ljusmanschetter med pärlkant. Höjd 21 cm.

Repor och märken. Bucklor. Några nagg. En fot lagad. En med lagad mittdel.

Utropspris
4 000 SEK