ALEXEI IVANOVITSH KORZOUKHIN (RYSSLAND), oljemålningar 2 st, en sign och daterad 1881.
Porträtt av en äldre respektive en yngre dam. Ovala 26 x 21 cm.
Krackelyrer, repor, smärre färgbortfall.