KISTA, 1700-tal.

KISTA, 1700-tal.

Lås och beslag av smide. Gavlar med bärhandtag. Längd 147. Bredd 85. Höjd 87 cm.

Torrsprickor. Senare ben. Slitage, repor och märken. Smide med senare målning. Nycklar saknas.

Utropspris
4 000 SEK