LJUSSTAKAR, ett par, senempire 1800-talets mitt.

Förgylld brons. Kannelerat kolonnskaft på rund fot. Urnformade ljushållare. Reliefdekor av blomgirlander på foten. Höjd 31,5 cm.

Sliten förgyllning.

Utropspris
8 000 SEK