Nils Kreuger

(Sverige, 1858-1930)
Nils Kreuger
(Sverige, 1858-1930)

NILS KREUGER, pannå, signerad Kreuger. Troligen utförd 1885-86.

Nattstämning, Paris. 14 x 23,5 cm.

Ytsmuts.

Proveniens

Dansk privatsamling.

.

Utropspris
32 000 SEK