SPEGEL samt KONSOLBORD, empirestil, omkring 1900.

Fanerad med mahogny. Rak form med vält krön. Ljusmarmorskiva. Dekor av bland annat bronserade detaljer. Längd ca 91, bredd ca 40, höjd ca 250 cm.

Slitage, repor och märken/mindre stötskador.

Utropspris
5 000 SEK