MATSERVIS, 23 delar, flintgods, "Grå ränder", Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

"De mjuka formernas servis". Målad randdekor i grått. 8 assietter, 6 mattalrikar, 3 uppläggningsfat, 3 skålar, 2 gräddsnipor, kaffekopp med fat.

Slitage, nagg.

Utropspris
800 SEK