KLÄDSKÅP, jugend, 1900-talets början.
Senare målning. Dörr med infälld oval spegel och bakomliggande klädstång. En låda under dörr. Bredd 76. Djup 49. Höjd 195 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor och märken.