FAT, SKÅL SAMT VAS, keramik, Inger Persson, Rörstrand.
Fat med geometrisk dekor i blå och beige ton. Diameter 35 cm. Skål med brun glasyr och hänklar. Diameter 20 cm. Vas med grönblå glasyr. Höjd 14,5 cm.
Krackelyr. Några mindre repor.