FÅTÖLJ och BORD, 1900-talets mitt/andra hälft.

Rotting och bambu på svartlackerad metallbenställning. Bordet med närmast rektangulär skiva med rundade hörn och tidningshylla. Längd 81, bredd 45, höjd 45 cm.

Blekt rotting. Slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
1 500 SEK