GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.

GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.

Stomme i mässing och mörkbonad björk. Foten nedtill i bonad björk med målad dekor i brons av stiliserade växtslingor. Tre armar med ljuspunkter och skärmar av veckat tyg. Höjd ca 152 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Skärmar med fläckar. En skärm av annan färg än de två andra.

Utropspris
3 000 SEK