PARTI BESTICKDELAR, 23 delar, silver, bland annat Gustaf Folcker. 1800 samt 1900-tal. Vikt ca 1055 g.

Olika åldrar och mästare samt mindre variation i storlek. 6 matskedar (längd ca 21-22 cm), 4 matgafflar (längd ca 20-20,5 cm), bordssked ( längd ca 18,5 cm), 3 förrättsgafflar ( längd ca 14 cm), 2 förrättsknivar (längd ca 18 cm), 6 kaffe-/teskedar ( längd ca 14 cm). Tårtspade (längd ca 30 cm).

Slitage, repor och märken. Mindre anlupet. Tårtspade mindre skev. Knivar med stålblad är ej inkluderade i vikt.

Utropspris
3 000 SEK