RÖKBBORD, 1900-talets början.

RÖKBBORD, 1900-talets början.

Mörkbetsat lövträ och formpressad mässing. Ett hyllplan. Diameter 59, höjd 60 cm.

Bruksslitage i form av bl a slagskador och fläckar. Något lös i konstruktionen. Missfärgningar i mässingsskivan.

Utropspris
2 000 SEK