Eero Järnefelt

(Finland, 1863-1937)
Eero Järnefelt
(Finland, 1863-1937)

EERO JÄRNEFELT, SKUMMANDE FORS.

Sign. 1924. Olja på duk 52,5x71 cm.

Sedvanligt slitage.

This item is collected at Iso Roobertinkatu 12 Helsinki after the auction has ended​.

Klubbat pris
8 000
91 760
8 372
Utropspris
10 000 EUR
Budhistorik (5 bud)
14 jun 2015 15:38
8 000 EUR
14 jun 2015 15:37
7 500 EUR
14 jun 2015 15:37
7 000 EUR
14 jun 2015 15:36
6 500 EUR
5 jun 2015 5:09
5 500 EUR