VASER, 2 st, glas, signerade Helena Tynell, Riihimäen Lasi o.y. I produktion 1972-1973.
"Kukkainen". Klart, grönaktigt och blåtonat glas. Höjd 19,5-20,5 cm. Etikettmärkta.
Obetydligt slitage.