Dekor i underglasyrblått av pagodlandskap. Ovalt gallerfat, längd 23cm. Skålfat, ovalt, längd 29cm. Tallrik diameter 22,5cm.
Slitage. Repor. Nagg. Tillverkningsdefekter.