TAKLAMPA, 1900-talets första hölft. Höjd ca 115 cm.

Järn. Cirkel med dekor av segelbåt samt krönande krona. På sidorna två ljuspunkter. Bredd 68 cm.

Slitage, böjda delar, rost. Ej funktionstestad.

Utropspris
150 EUR