Smycken
674213

ARMBAND samt ÖRHÄNGEN, ett par, 18K guld med runda fasetterade ametister, totalt ca 57 ct.

Armband med ametister, totalt ca 51 ct. Säkerhetskedjan. Längd 19,5 cm. Örhängen, ett par, med ametister, totalt ca 6,46 ct och små diamanter totalt ca 0,07 ct. Stift med säkerhetssystemmat. Höjd 1,8 cm. Totalvikt ca 32 g.

De är snarlika och ej ett exakt set. Armbandet har troligen förkortats. Slitage och mindre repor.

Utropspris
8 000 SEK