FÅTÖLJ, "Sälen", Ib Kofod Larsen, Olof Persson Möbler 1950-60-tal.
Teak och naturfärgat läder.
Slitage, renoverad, benen förstärkta med pluggar på ena sidan, ena armstödet avslipat, senare klädsel.