LUKTDOSOR, 3 st, silver, troligen Danmark, 1700-tal. Vikt 84 g.

I form av krönta hjärtan, varav en med stämplar "OLSEN" och "47", övriga två daterade 1771 respektive 1773. Höjd ca 6,5 cm.

Bruksslitage. Några bucklor. Repor. Mindre anlöpningar och lagningar.

Utropspris
3 000 SEK