Raka klaffar. Dekor av ådermålad yta. Längd ca 37 + 52 + 62, bredd ca 135, höjd ca 72 cm.
Bruksslitage, repor och stötmärken samt enstaka skador. Mindre renoverat och kompletterat med lagning vid den ena klaffen samt delar av glidlister.