Målat. Beslag av mässing. Ett dörrpar med bakomliggande förvaring. En låda under dörrpar samt en utdragbar skrivskiva över dörrpar. Bredd 41. Djup 34. Höjd 75 cm.
Slitage. Repor och märken. Senare målning. Färgbortfall. Nyckel saknas.