ILMARI LAPPALAINEN, stolar, 4 st, "Columna", Asko. Formgiven 1956.
Formpressad sits, förkrommade ben. Bredd 42 cm, sitthöjd ca 41 cm, tot. höjd 79 cm.
Slitage, repor, anlöpningar.