Johannes Lingelbach

(Holland, 1622-1674)
Johannes Lingelbach
(Holland, 1622-1674)

JOHANNES LINGELBACH, Hans efterföljd. Olja på pannå, 1700-tal. Ej signerad.

Orientaliska handelsmän i hamn. 20 x 25 cm.

Gulnad fernissa, ytsmuts. Smärre skrapmärken. Lagad pannåspricka. Skrapmärken längs ramkant.

Utropspris
6 000 SEK