BOJAN/ BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1800-tal.

Handmålad dekor av flodlandskap i blått mot gråvit fond. Monterad på träsockel. Höjd ca 28 cm.

Borrad för el. Slitage och repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK