SÄNGBORD, ett par. rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Svartmålade. Front med skåplucka. Ovandel med glasskiva. Svängda ben. Längd 42 cm. Bredd 36 cm. Höjd 71 cm.

Bruksslitage. Senare omålade.

Utropspris
1 500 SEK