DAGBÄDD, Ib Kofod-Larsen, OPE, Jönköping, 1950/60-tal.
Teak. Svart och vitrutigt ylletyg. Längd 190 cm. Djup 98 cm. Höjd 63 cm.
Slitage, smuts.