FÅTÖLJER, 1 par, "Samsö", IB Kofod Larsen, Olof Persson Möbler, Jönköping, 1960-tal. CITES-intyg medföljer.
Stomme av jakaranda. Lösa plymåer i rygg och sits.
Smärre slitage. Något blekt stomme och klädsel.