IB KOFOD LARSEN, skrivbord, Seffle, 1900-talets andra hälft.
Teak. Hurts för dokument samt tre lådor. Bredd 155, djup 75 cm, höjd 71 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor och märken. Skivan med smärre fläckar. Enstaka små fanerskador.