GOLVLAMPA, Möller Armaturer i Eskilstuna, 1900-talets mitt.

Stomme i teak och mässing. Höjd inklusive skärm ca 138 cm.

Bruksslitage med repor och stötmärken. Mindre fläckar. Ej funktionstestad. Mindre ranglig.

Utropspris
1 500 SEK