Vit urtavla med stavindex. Liten sekundvisare. Armband i läder med förgyllt spänne. Serienummer 16934836. Boettens diameter 35 mm exkl krona.
Bruksslitage. Armband och spänne med visst slitage och mindre skada. Repor. Ej funktionstestad.